سوالات متداول

 

دستگاه تاتو

دستگاه میکروپیگمنتیشن

کارتریج چیست و چه تفاوتی با سوزن های تاتوی سنتی دارد؟ لطفاً معایب و محاسن هر یک را توضیح دهید.

 1. عمل میکروپیگمنتیشن در واقع با وارد شدن سوزن به داخل بافت پوست انجام می پذیرد. یعنی سوزن در تماس مستقیم با بافت داخلی پوست می باشد. پس سوزن ها باید کاملاً تمیز، استریل و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی باشند.در سیستم تاتوهای سنتی سوزن و سرپلاک در هنگام نصب در تماس مستقیم با دست آرایشگر می باشند، لذا سوزن پس از نصب بر روی دستگاه از حالت استریل خارج شده و احتمال بروز عفونت افزایش می یابد. دستگاه ها با سیستم های کارتریجی طوری طراحی شده اند که سوزن ها در داخل محفظه کارتریج قرار گرفته و برای نصب به هندپیس دستگاه، با دست کاربر تماس پیدا نمی کنند، لذا کلیه سوزن ها تا هنگام ورود به داخل بافت، استریل باقی می مانند. نکته دوم اینکه در سیستم کارتریجی پلمپ بودن انتهای کارتریج سبب می شود در هنگام کار خون و لنف به درون هندپیس نفوذ نکند و با تعویض کارتریج، کل قسمتی که در تماس با پوست شخص بوده یا احتمال وجود مقداری خون و لنف می باشد از سیستم خارج شود و نصب کارتریج استریل جدید ایمنی را برای مشتری به همراه آورد.
 2.   آیا امکان استفاده از یک کارتریج برای دو نفر وجود دارد؟
  خیــر، به دلـیل اینـکه سوزن های داخـل کارتریـج در تماس مسـتقیم با خـون و لنـف فــرد بوده و قابل اسـتریل شدن با اتوکـلاو نمی باشند، نمی‌توان از یک کارتریج برای دو نفر استفاده نمود.
 3.   آیا می توان کارتریجی را که در جلسه اول میکروپیگمنتیشن مورد استفاده قرار گرفته در جلسه بعد نیز برای همان فرد مورد استفاده قرار داد؟
  خیر، چون کارتریج استفاده شده حامل خون و لنف بوده و محل مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها می باشد، بنابراین بعد از مصرف باید دورانداخته شود.
 4.   آیا رنگ هایamiea  باعث حساسیت پوستی می شوند؟
  رنگ های amiea براساس اصول زیست سازگاری تولید می شوند، به همین دلیل عموماً حساسیت پوستی ایجاد نمی کنند. قابل ذکر است کلیه رنگ های amiea توسط اشعه گاما استریل شده اند، همچنین آزمایشگاهDerma Test  به عنوان آزمایشگاه مرجع کشور آلمان تست حساسیت را بر روی رنگ های amiea انجام داده و آنها را مورد تائید قرار داده است.
 5.  آیا امکان ترکیب کردن رنگ های Amiea با دیگر رنگ های موجود دربازار به غیر از  Amieaوجود دارد؟
  خیر، زیرا منشـاء تمام رنگــدانه هایamiea  از مـواد طبیـعی می باشد، اما در دیگـر رنگ ها از مـواد شـیمیایی و مـواد نگـهدارنده اسـتفاده می‌گـردد. بنابـراین ترکـیب کـردن رنگ های amiea با دیگر رنگ ها جایز نمی باشد.
 6.  مدت ماندگاری رنگ های Amiea بر روی پوست چقدر است؟
  ماندگاری رنگ در میکروپیگمنتیشن به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله رنگ انتخابی و عمق کاشت آن، نوع پوست فرد متقاضی، میزان تعریق پوست متقاضی و … که میزان ماندگاری رنگ در میکروپیگمنتیشن را حدوداً از ۶ ماه الی ۲ سال و حتی بیشتر متغیر می سازد.
 7.   برای پاک کردن ابروهایی که قبلاً تاتو شده اند چه روشی پیشنهاد می شود؟
  برای پاک کردن تاتوهای قبلی می بایست به پزشک متخصص پوست مراجعه شود.
 8.   آیا Amiea راه حلی برای ترمیم تاتوهای تغییر رنگ یافته دارد؟
  جهت اصلاح رنگ های تاتوی قبلی توصیه می گردد از رنگ های گروه ترمیمی استفاده شود.
 9.   لطفاً در مورد محلول Dilution و کاربرد آن توضیح دهید؟
  این محلول ساخته شده از ماده پایه رنگ ها می باشد که فاقد هرگونه پیگمنت است. از این محلول جهت رقیق تر کردن رنگ ها استفاده می‌شود. همچنین اگر رنگ شما بر اثر باز ماندن درب بطری آن خشک شد، چند قطره از این محلول به آن اضافه کرده و به خوبی تکان دهید تا دوباره رنگ مایع بدست آید.
 10.   در صورتی که پس از میکروپیگمنتیشن، رنگ ناحیه کار شده کم رنگ شده باشد، چه باید کرد ؟
  قـابل ذکـــر است احتــمال اینکه در جلـسـه اول میـکروپیگمنتیشـن کلیـه نقاط یک رنگ نشـود و نتیـجه کار یکـنواخت نباشـد، وجـود دارد. لذا بعــد از یک ماه آن نواحی که نیاز به میکروپیگمنتیشن مجدد دارند مشخص شده و باید در جلسه ترمیم اصلاح شوند.
 11.   برای بدست آوردن رنگ مطلوب چه روشی پیشنهاد می شود ؟
  با توجه به اینکه دامـنه رنگ های amiea گسـترده است لذا پیـداکردن رنگ مطلوب کار سختی نیست. اگر ترکیبی از چند رنگ مد نظر باشد می‌توان آنها را در ظرف کوچکی(pot) ترکـیب نمود و مورد اسـتفاده قـرار داد. پیشـنهاد می شـود برای بدست آوردن رنگ مطلـوب همـواره رنگی با یک درجه تیـره تر از رنگ مــورد نظـر انتـخاب شود. زیرا بعـد از میـکروپیگمنتیشـن و کاشت پیگمنت در پوست، رنگ مـقداری کـم رنگ تر خـواهد شـد.
 12.   Amiea برای کاهش درد مشتری در هنگام میکروپیگمنتیشن چه روش یا موادی را پیشنهاد می کند؟
  دستگاه های amiea به دلیل نوع طراحی و ظرافتی که دارند حداقل آسیب را به پوست می رسانند در نتیجه درد کمتری نیز احساس می شود. همچنین برای کاهش درد، استفاده از بی حسی های موضعی پوستی توصیه می گردد.
 13.  فرم موافقت نامه انجام میکروپیگمنتیشن چیست؟این فرم بر اساس تجربیات موجود در اتحادیه اروپا توسط کمپانی  amieaتهیه گردیده است. شما می توانید با ارائه این فرم ضمن ثبت اطلاعات مشتری و اقداماتی که طی هر جلسه برای ایشان انجام می دهید، اطلاعات دقیق تری شامل مواردی که می بایست قبل از کار توسط مشتری رعایت شود از قبیل عدم استفاده از داروهای مسکن، سیگار و قهوه را اطلاع رسانی کنید.
  در حقیقت با پر نمودن فرم مربوطه، به کلیه سؤالات مشتری پاسخ داده خواهد شد و مشتری دقیقاً می داند که چه اقداماتی را می بایست قبل، حین و بعد از انجام کار، بعمل آورد.
 14.   چگونه می توانم فرم های موافقت نامه میکروپیگمنتیشن را برای سالن زیبایی ام تهیه کنم؟
  این فرم ها به زبان فارسی ترجمه شده و شما می توانید آنها را در بسته های ۲۰ تایی از شرکت تهیه نمایید.
 15.   چگونه می توانم در دوره آموزشی کمپانی شرکت نمایم و این دوره حاوی چه مطالبی است؟
  یکی از خدماتی که کمپانی amiea به مشتریان ارائه می دهد آموزش کاربری دستگاه می باشد. توجه داشته باشید آموزش فوق جایگزین مجوز کار نبوده و جهت مجوز کار می بایست به مبادی ذیربط مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *