ویژگی و مزایای رنگ های آمیا

رنگهای شرکت آمیا در کشور آلمان ساخته شده و استاندارد ResAP(2008)1 اروپا و نیز قوانین و مقررات سختگیرانه تر را نیز در اروپا گذرانده اند. مصوبه ResAP(2008)1  سخت گیرانه ترین تستها و قوانین را برای رنگ های تاتو را در سراسر دنیا داشته  که حاصل تحقیقات و بحث های فراوانی است و رنگ هایی که این استاندارد را دارند بالاترین سطح ایمنی و کمترین ریسک برای سلامتی را دارا می باشند، این مصوبه شامل تستهای بسیار دقیق و مهم زیر می باشند :

  1. آمین های آروماتیک شناخته شده در ایجاد سرطان  (۲۰ ماده)
  2. مواد کارسینوژن در دسته بندی ۱ و ۲و ۳ در دایرکتیو شورای ۱۹۶۷ ، June ۲۷th of EEC/ ۵۴۸ / ۱۹۶۷ (۷ماده)
  1. رنگ های با ویزگی کارسینوژنیک و موتاژنیک و نیز با خصوصیات ایجاد حساسیت و سمیت و واکنشهای آلرژیک (۳۵ ماده )
  2. فلزات بعنوان ناخالصی (۱۳ ماده )
  3. هیدروکربنهای آروماتیک حلقوی (PAH) و (Bap)
  4. تستهای میکروبیولوژیکی برای استریلیتی

این رنگ ها فاقد هر نوع پیگمنت (رنگدانه) سمی و مواد نگهدارنده مصنوعی و آمین های آروماتیک نیز مواد شیمیایی و فلزات سنگین وسمی بوده وتمامی این رنگ ها در آزمایشگاه درماتست به عنوان آزمایشگاه رفرنس کشور آلمان از نظر واکنشهای حساسیتی و نیز تست های میکروبیولوژیکی مورد بررسی قرارگرفته و مورد تایید این آزمایشگاه می باشند .

این رنگها حداکثر ایمنی و سازگاری را با پوست داشته و در صورت اختلاط با هم نیز هیچگونه تغییرات شیمیایی در آنها ایجاد نمی شود . زیست سازگار بودن این رنگ ها مانع از ایجاد واکنش و آلرژی در بدن شده و ایمنی رنگ ها را به حداکثر می رساند ، این ویژگی رنگ های آمیا را حتی از رنگ های دیگر در ایالات متحده و سایر کشورهای اروپایی هم متمایز کرده است .

در کشور ایران نیز رنگهای آمیا دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت بوده و تمامی این رنگ ها در آزمایشگاه دانشگاه تهران تست شده اند و هیچ گونه حساسیت ویا عفونتی از آنها گزارش نشده است.

دستگاه تاتو

دستگاه میکروپیگمنتیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *